czwartek, 17 listopada 2011

Who's behind that crazy hair?

Elizabeth Banks, która wciela się w postać Effie Trinket w nadchodzącej ekranizacji "Igrzysk Śmierci", zawsze marzyła o charakterystycznych  cukierkowych włosach.
"Byłam w włosach i makeup'ie, i byłam Elizabeth, więc gdy założyłam perukę szybko stałam się Effy!" mówi 37- letnia Banks. "Codziennie chciałabym być w momencie, gdy usłyszałam "Zrobiliśmy to! Znaleźliśmy Effie!" "

W najlepszej co do sprzedaży książce z trylogii Suzanne Collins "Igrzyska Śmierci", Effie służy jako pewnego rodzaju specjalistka od reklamy swoich trybutów walczących na śmierć i życie na Głodowych Igrzyskach, które są emitowane w telewizji. Wraz z mentorem (w tym wypadku Haymitch'em) stara się o różnego rodzaju podarunki dla swoich podopiecznych od sponsorów.

"Effy jest bardzo skomplikowaną osobą" przyznaje Banks, która wcześniej już pracowała z Garym Ross'em na planie filmu "Seabiscuit" w 2003 roku. "Ona zmienia wszystko w coś pozytywnego. Te dzieci zostały wyciągnięte ze swoich domów, aby rywalizowały ze sobą na oczach całego Panem w tym okropnym wydarzeniu, w którym najprawdopodobniej stracą swoje życie"

Elizabeth mówi "Effy poucza je w ostatnich dnia przed Igrzyskami tak pozytywnie jak to możliwe, więc idą one w dobrym nastawieniu. Oczywiście, to brzmi jak coś szalonego!"

W centrum akcji znajduje się bohaterka Katniss Everdeen (grana przez Jennifer Lawrence). Jej umiejętności związane z łukiem i strzałami pomagają w przetrwaniu.

"Katniss jest bardzo silna i odważna, więc  kiedy w pobliżu znajduje się pozytywna Effy ze swoją euforią, mają idealne momenty do konfliktu" mówi Banks, która przyznaje się do głównej wady swojej bohaterki.

"Z całą pewnością największe wyzwanie grania Effy było w scenach z butami!" śmieje się Elizabeth. "Wszystkie z moich butów w filmie są całkowicie niezwykłe, a zarazem bardzo niewygodne. Powiedziałam Gary'emu, żeby lepiej strzelał tymi butami, ponieważ one mnie zabijają!"Effy & Katniss


tekst: Michelle Tauber
tłumaczenie: własne

1 komentarz: